6. Sayımızı Yayınlarken

 Sevgili okurlarımız Merhaba! Sizleri 6. Sayımız vesilesi ile selamlamanın sevinci içerisindeyiz.

 

 Kasım- Aralık sayımızla yayın hayatımızda bir yılı geride bıraktık. Dergimize katkı veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu bir yıldan bize kalan ise şudur; dergicilik beraber düşünme ve birlikte çalışmanın ürünü.

 

 2017 yılı biterken Kudüs ile ilgili yaşanan gelişmeler hepimizi üzdü. 2018 yılının haksızlıkların düzeltildiği bir yıl olmasını diliyorum.

 

 6. Sayının içeriğine bakalım:

 

 Hamit Demir, "Dil Vatanın Vatanıdır!" başlıklı yazısıyla; Mustafa Ay "Tel Cambazının Ölümü” yazısıyla; Abdulhamid Yazar "Başımıza Gelip Başımızı Döndüren" adlı yazısıyla; Sevgi Sevim “Modern Zamanda Müslüman Gençlik” adlı yazısıyla; İrem Yazgan “Suzinin Hikayesi” adlı yazısıyla ve Cihad Merdüm “Yabancı Halife” adlı yazısıyla 6. Sayımıza katkı sağlayan isimler arasında. Cemil Hamit Uyanık film yazılarına devam ediyor: "The Return". İsmail Hakkı Çetin, tarihçi-yazar Şevki Karabekiroğlu ile mülakat gerçekleştirdi.

 

Bu sayının şairleri ise, "En Komik Şey" şiiriyle Ertuğrul Gazi Demir; "Aşık Olunmaz Ölünür" şiiriyle Mahmut Kemal Ateş ve “Hakikat Yolu” adlı şiiriyle M. Cemal İzci ve Kerim Ak'ın Divan Şairi Nabi'nin "görmüşüz" redifli gazeline yazdığı tahmis ile dergimizin şiir kısmını tamamlandı.

 

Dergimize eserleriyle destek veren tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle.

İletişime geç: dergi@seferidergisi.com

seferidergisi@gmail.com

Bizi TakipEdin

Tasarım  I  Adnan Tanır