BİZ KİMİZ?

Biz, coğrafyayı kader bilen, Osmanlı bakiyesi Anadolu'da, yirminci yüzyılın yirmi birinci yüzyıla kavuştuğu yıllarda dünyaya “merhaba” diyen gençleriz. Karıncaya dahi hakkını teslim eden kadim medeniyetin evlatlarıyız. Hakikatin izini arayan, fikir çilesi çekmeye tâlip dimağlarız. İmânın, İslâm’ın ve ihsânın hadimleriyiz. Derdimizi, neşemizi, fikrimizi, zikrimizi, şiirimizi, şuurumuzu ve tahayyüllerimizi anlatmak üzere sefere çıkmış seferîleriz.

 

Bizlere tevârüs etmiş kadim ve müthiş ilim, irfan ve kültürden müteşekkil ihtişamlı mirâsı, bu zamana kadar gelip geçmiş Türk ve ümmete mâl olmuş diğer milletlere mensûb münevverlerin tanımlamalarına muttasıl kavramak ve idrak etmek, sonra günümüz zâviyesinden ve genç bir zâviyeden yeniden tanımlamak çabasıyla; ve bundan sonra bu mirası başkalarına da anlatmak gayreti ile çalışacağız.

 

Seferimizi sürdüreceğimiz mecra olan, seferidergisi.com üzerinde belirli aralıklarla yayınlamayı düşündüğümüz, Seferî e-Dergimizde, kadim şiirden günümüz şiirine, öykü çalışmalarından deneme çalışmalarına, güncel söyleşilerden yine güncel edebî eleştiriler ve tahlillere kadar her şeye yer var…

 

Gayret bizden, tevfîk Allah'tan.

İletişime geç: dergi@seferidergisi.com

seferidergisi@gmail.com

Bizi TakipEdin

Tasarım  I  Adnan Tanır